Uroboro ašis – tai podcast‘as apie Lietuvos istoriją bei kultūrą. Idėjos sumanytojai – Vilniaus universiteto studentų istorikų korporacijos Tilia nariai.

Istoriją mes suprantame plačiai tiek erdvėje, tiek laiko tėkmėje. Tad mūsų kuriamose laidose bus galima išgirsti įvairių pasakojimų ir dar įvairesnių diskusijų, liečiančių įvairiausias Lietuvos istorijos temas bei laikotarpius. Manome, kad podcast‘o formatas yra puiki platforma plačiajai visuomenės daliai nenuobodžiai pristatyti tiek naują požiūrį į istoriją, tiek naujus istorijos mokslininkų tyrimų vaisius.

Laidos vedėjai – studentai, o laidos svečiais bus ne vien istorikai ar istorijos mokslo studentai, tačiau ir tie žmonės, kurių patirtis leistų bandyti atsakyti į nesenos istorijos ar šių dienų istorines problemas.

2020 m. podcast’as atsinaujino, įkvėpė naują gurkšnį gyvybės ir startuoja iš naujo! Podkasto interesų spektras labai platus, pasiliekame sau didelę kūrybinę laisvę kalbėti ne tik apie istoriją, bet ir apie kultūrą, meną, aktualijas.

Epizodus galite rasti beveik visose Audio ir Video platformose, ieškodami pavadinimo Uroboro ašis:

Youtube, Spotify, Apple podcasts, Google podcasts, Overcasts, Breaker, Anchor, Pocket Casts, RadioPublic

Pirmojo podcast’o epizodai 

1# Stepono Batoro Universiteto palikimas

2# Fantastika tarpukario lietuvių literatūroje

3# LDK istorija ir mes: tarp supratimo ir vaizduotės

4# Vaikų auklėjimas tarpukario Lietuvoje

5# Besimainantys XIX a. Lietuvos inteligentijos siluetai

Antrojo podcast’o epizodai