Kas jau kas, bet be galo mylime vaikščioti, atrasti bei dalintis atradimais su kitais – tiek korporantais, tiek visuomene, tad kiekvienais metais susiorganizuojame bent po vieną ekskursiją ar pasivaikščiojimą. Ilgiausius metus skaičiuoja rudeninė, tradicinė Rasų kapinių ekskursija, 2020 m. kiek pakeista: aplankytos Sudervės žydų kapinės netradiciniu būdu – dėl karantino ribojimų ją filmavome ir transliavome gyvai Facebook paskyroje!

Pasivaikščiojimas po Rasų kapines 2019 m.

Kaip ir Rasų kapines rudenį, taip kadaise korporantai lankydavo ir Vilniaus bažnyčias pavasarį. Legendiniai ir fil!Rūtos Miškinytės organizuoti pasivaikščiojimai pagal Adomo Honorio Kirkoro knygą. Tačiau, kad per daug neužkerpėtume su Vilniumi, nuo 2018 m. junijorai mums aprodo savo miestus – jau lankėmės Trakuose, Kaune, Kretingoje.

Korporantai Trakuose 2018 m.

Viena iš pamėgtų ekskursijų formų – teatralizuotos ekskursijos. Jų nuo 2012 m. suorganizuota kartais net po kelias per metus! Galima paminėti 2012 m. ekskursiją „Filomatų keliais” Vilniaus knygų festivalyje, 2013 m. „12 Vilniaus apaštalų: pradžia“ Kultūros paveldo dienose, 2016 m. „Nebasi pasivaikščiojimai po Vilnių, arba paskui Daktarą B.“, 2017, 2018 ir 2019 m. „Laikas atsuktas atgal: gyvosios istorijos vaizdeliai Vilniaus universiteto bibliotekoje“ Kultūros naktyje. Bendradarbiauta ne tik su Vilniaus universiteto biblioteka, bet ir ir Vilniaus universiteto muziejumi – 2019 m. Muziejų nakties metu.

Akimirka iš 2016 m. teatralizuotos ekskursijos „Nebasi pasivaikščiojimai po Vilnių, arba paskui Daktarą B.“

Be to, vis kyla idėjų pavienėms ekskursijoms, neretai kokią suorganizuojame ir IFDi metu. Itin didelio populiarumo buvo susilaukusios 2018 m. fil!Povilo Andriaus Stepavičiaus organizuota ekskursija „Spalvos ir garbė tarpukario Vilniuje”, 2016 m. tuometinių junijorų organizuotas pasivaikščiojimas pavadinimu „Vilniaus rūmai: nuo Šuazelių iki Pacų”. Tad, matyti, tiliokai be Vilniaus ir ekskursijų – lyg Mikalojaus Daukšos kiemelis be liepos!

sen! Ginos Justinos ekskursija po Vilniaus senamiestį 2018 m.